הגלריה מציגה: תערוכת העבודות המשתתפות והזוכות בתחרות לתכנון ועיצוב הכניסות לקריית אונו

03.10.2017 09.11.2017

פרטי התערוכה

הגלריה בבית האדריכל מציגה:

תחרות פומבית לתכנון ועיצוב הכניסות לעיר קריית אונו
ע"ש מרדכי ורוזה אטיאס ז"ל
לאדריכלים צעירים

תערוכת העבודות המשתתפות והזוכות בתחרות

פתיחה: יום ג' 3.10.2017
ערב עיון: יום ב' 30.10.2017 ב- 19:30
נעילה: 9.11.2017

התחרות הפומבית לתכנון הכניסות לקריית אונו נהגתה על ידי עיריית קריית אונו בשיתוף עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל, והזמינה אדריכלים צעירים (מתחת לגיל 40) להציע תכנון רעיוני עבור 4 הכניסות לעיר.

המשתתפים נתבקשו לפעול באופן שהתכנון האדריכלי יבטא את ערכי המורשת של העיר (שהתחילה ככפר), יחד עם ערכי ההווה (מצוינות בחינוך ותרבות) והחזון לעתיד (פיתוח עירוני ללא ויתור על האופי הקהילתי ושמירה על ערכי החינוך והתרבות).

מטרת התחרות, כפי שכותבת אדר' אנדה בר, מהנדסת העיר, היא לעצב את ארבע הכניסות/יציאות מהעיר באופן שיבהיר את גבולותיה הפיזיים של העיר ויבטא את ערכיה. ראש העיר, ישראל גל, מציין כי פיתוח קריית אונו מונחה על ידי החזון לשמירת אופי העיר כבעלת מאפיינים קהילתיים, בתוך עיר מתקדמת בעלת חזות מטופחת ושירותים מודרניים. התכנון האדריכלי של הכניסות לעיר, יבטא את המורשת של העיר, עם ערכי ההווה והחזון לעתיד.

הזוכים בתחרות נקבעו ע"י שקלול בין החלטת השופטים המקצועיים לבין בחירת תושבי קריית אונו.
התערוכה מציגה את העבודות שהוגשו ובכלל זה העבודות הזוכות.

בערב העיון בתאריך 30.10.17 בשעה 19:30 יוצגו העבודות הזוכות, וכן יערך שיח בנושא גבולות העיר בהשתתפות מהנדסת העיר קריית אונו, אדר' אנדה בר.

 

גלריה בבית האדריכל, המגדלור 15, יפו.
שעות פתיחה: א', ג', ד', ה' 10:00-15:30, ב' 10:00- 19:00.
ניתן לתאם טלפונית ביקורים מעבר לשעות הפתיחה.
טל' לתיאומים: 03-5188234.
התחרות נערכה בשיתוף: קרן אטיאס, עריית קריית אונו, עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל
התערוכה בחסות: משרד התרבות והספורט, עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל

הזוכים בתחרות

מקום ראשון: אדר' ליזי מיכאל-דלצ'רו, אדר' יעל מרגלית לקשטיין, אדר' גיא מרגלית

מקום שני: אדר' אמיר רוזיי, אדר' יוחאי בן –דוד

מקום שלישי: אדר' נוף ליטל פרידלר, אדר' טרי גרינבלט

מקום רביעי: אדר' שירי מוטס

 

חבר השופטים:

אדר' גנית מייזליץ כסיף – יו"ר חבר השופטים
אדר' אנדה בר, מהנדסת העיר
אדר' איתן כרמל
אדר' נוף שלומי זאבי
גב' מיכל בדש
מר שרון דנציג
אדר' אריה גונן – מזכיר חבר השופטים

ההצעות הזוכות

 

מקום ראשון: אדר' ליזי מיכאל-דלצ'רו, אדר' יעל מרגלית לקשטיין, אדר' גיא מרגלית

 

מקום שני: אדר' אמיר רוזיי, אדר' יוחאי בן –דוד

 

מקום שלישי: אדר' נוף ליטל פרידלר, אדר' טרי גרינבלט

 

מקום רביעי: אדר' שירי מוטס

חזרה לתערוכות