מאמרים ודעות
הנתק השלישי
התערבות אדריכלית באובייקטים קיימים
אדריכלות בשרות הקריקטוריסט
קניון סוף הדרך
אדריכלות פארא-מרכזית
משולשים
קו פתוח
ללמוד מפריז
כתמים שחורים
National Park(ing) Day
WW Architecture
צפוף בטירוף
מאמרים ודעות  >>  WW Architecture

WW Architecture

21/01/2011
עידן האינטרנט מאפשר מעבר מידע סביב העולם בקצב מהיר ועולם האדריכלות אינו פוסח על אופציה זו, אתר האדריכלות העולמי Archdaily שינה את כל תפיסת מעבר המידע בנוגע לאדריכלות עכשווית בעולם.
האתר הוקם במרץ 2008 על ידי האדריכל דיוד בסיולטו במטרה להעביר ולהציף אדריכלות בקצב מהיר ומתעדכן, מערכת האתר כוללת אדריכלים ועיתונאים מכל העולם ובאתר צופים 2 מיליון גולשים בחודש מכל רחבי העולם.
כיום, לאחר קרוב לשלוש שנות עבודה מהווה האתר בנק פרוייקטים חשוב הנוגע במגוון סגנונות האדריכלות מכל רחבי הגלובוס, האתר גיבש את מעמדו כך שפרוייקטים נצפים ונחשפים בתדירות יומית וזוכים לטוקבקים כמיטב מסורת האינטרנט. באתר התפתחו בנוסף מדורים שונים  מעבר לחשיפת אדריכלות עכשווית, מדורים כגון אדריכלות קלאסית, ראיונות , ספרים ומגזינים, תחרויות  ומדריכים עירוניים יוצרים יחד תעשייה העוטפת את המקצוע על כל גווניו.
האדריכלים הישראליים לא פסחו גם הם על האתר וניתן לצפות באתר בפרוייקטים מהארץ, האדריכלות האייקונית הישראלית , מבנים כגון מרכז פרס לשלום ומוזיאון העיצוב בחולון לדוגמא הזוכים לחשיפה וסיקור מלאים . ובנוסף ישנם מספר משרדי אדריכלים ישראליים שמפרסמים את הפרוייקטים שביצעו וכך זוכים גם הם לחשיפה עולמית.


פרוייקטים מישראל

מרכז פרס לשלום - מוזיאון העיצוב בחולון

משרדי אדריכלים המפורסמים באתר - חיוטין אדריכלים - SO architects - ליאור וקנין וסבי ארוך - אקסלרוד אדריכלים - סטודיו החדר - זרחי - פיצו קדם - אסף לרמן - סטיו אדריכלים - מייזליץ כסיף - שוורץ בסנוסוף - גלפלג אדריכלים - לאה כץ אדריכלים

כמי שצופה באתר מהיום בו הוא נחשף לראשונה עברו תחת עיני אלפי פרוייקטים , הצפיה היומית העמוסה הזו מעשירה את מגוון הצורות והחומרים האדריכליים אליהם אני נחשף אך אינה עושה עבורי תהליך של סינון איכותי כלשהו . בעוד שעד לפני מספר שנים לא רבות, נחשפו אדריכלים לפרוייקטים בעולם בעזרת מגזינים וספרים, שביצעו שלב של סינון איכותני לפני ההורדה לדפוס. עולם האינטרנט הפתוח לכל יצר הצפה המאפשרת כיום לכל אחד לצפות ולהגיב אודות כל פרוייקט בעולם ולהישאר "בעיניינים" כל הזמן.

מאת : ראם מאיר
בניית אתרים Signed by   המגדלור 15 ת.ד 8201 יפו 61082 03-5188234      
  עמוד הבית  
© כל הזכויות שמורות