Hacked by hacker motmrd
תקנון העמותה
אמנת האדריכל
עלון העמותה
חברי עמותה
סניפים
ועד ארצי
ועדות העמותה
Hacked by hacker motmrd  >>  ועדות העמותה

ועדות העמותה

16/03/2012

-

הועד הארצי ועדת חקיקה ועדת  קשרי חוץ 
מערכת פרספקטיבה   ועדת אירועים ועדת תחרויות

    

ועדת תערוכות ועדת ביקורת ועדת בוררים מומחים ומגשרים
מזכירות   מערכת האתר ועדת כספים


 

ועדת בוררים מומחים ומגשרים

ועדת בוררים, מומחים ומגשרים של עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל פועלת  מאמצע שנת 2008.

הועדה קיבלה בקשות מאדריכלים חברי העמותה להימנות ברשימת הבוררים, עדים מומחים ומגשרים. הרשימה הזאת היא המאגר, ממנו ממנה הועדה בוררים, עדים מומחים או מגשרים – כמענה לפניות של צדדים לסכסוך. הבוררות היא הליך שמחוץ לכתלי ביהמ"ש, אך בעל תוקף משפטי מחייב ומגובה בהחלטות ביהמ"ש. עדות מומחה היא שרות, הניתן לצדדים בסכסוך או לבית המשפט עצמו, כדי להבהיר את הפן המקצועי בסכסוך. הגישור הוא הליך וולונטרי בו הצדדים מסכימים לפעולת צד ג' כדי להביאם לפשרה המוסכמת על שניהם.

 בתי המשפט רואים בחיוב את קיומם של שלושת המסלולים האלה ומעודדים צדדים לסכסוך לפנות לבוררות או לגישור, כדי להקל על העומס המוטל על בצי המשפט וכדי לזרז את התהליכים. לכן יש חשיבות בקיומו של סעיף גישור ו/או בוררות בחוזי ההתקשרות של אדריכלים, שיציין כי במקרה של סכסוך בין הצדדים – הוא יופנה להכרעת בורר או לגישור ע"י מי שימונה על-ידי ועדת בוררים, מומחים ומגשרים של עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל.

מאידך חשוב להרחיב את מבחר הבוררים, עדים מומחים ומגשרים כדי לאפשר התאמה טובה של המינוי לנסיבות הסכסוך.

צבי לישר - יו"ר הוועדה
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדף


ועדת קשרי חוץ

ועדת קשרי חוץ של עמותת האדריכלים נועדה לקיים את הקשר בין עמותת האדריכלים על זרועותיה ופעילותיה השונות בישראל וארגוני אדריכלים אחרים בעולם הרחב.

מלבד הקשר הישיר לאיגודי אדריכלים אחרים בעולם, חברה עמותת האדריכלים בישראל במספר ארגונים בינלאומיים, המקיימים פעילות בינלאומית ענפה שמטרתה להעלות את רמת החינוך לאדריכלות, את רמת המקצוע ולשפר את מעמד האדריכל בעולם.

עמותת האדריכלים חברה בארגון האדריכלים הבינלאומי ה- UIA המאגד ארגוני אדריכלים של למעלה מ- 200 מדינות.

במסגרת ארגון ה- UIA פועלות קבוצות עבודה בינלאומיות בנושאים שונים כגון חינוך לאדריכלות, שימור ומורשת, ספורט, הייטק, בתי חולים ועוד אחרות.
עמותת האדריכלים חברה בארגון אדריכלי הים תיכון O.M.A.R. המאגד ארגוני אדריכלים בארצות של שפת הים התיכון בארגון מקיים כנסים ומפגשים בנושאים אקטואליים ופעילות בו מדינות ערב השכנות, מצרים, סוריה, לבנון, אלג'יריה, לוב וכו'.
מלבד הארגונים הנ"ל מקיימת עמותת האדריכלים קשר עם ארגוני אדריכלים בינלאומיים נוספים, ביניהם IAUA, המאגד ארגוני אדריכלים ממזרח ומרכז אירופה וה- A.C.C.E.

לפרטים ולמידע נוסף יש לפנות לאדריכל יצחק ליפובצקי ליר, המרכז את הקשרים הבינלאומיים של העמותה באמצעות מייל: office@lir-architects.com

יצחק ליפובצקי ליר - יו"ר הוועדה
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדף


ועדת תחרויות

מרבית התחרויות האדריכליות שנתקיימו בארץ אורגנו על ידי ועדת התחרויות של עמותת האדריכלים. ועדה זו החלה דרכה בא.א.א.י וכיום פועלת במסגרת עמותת האדריכלים.

לוועדה זו הניסיון המצטבר העשיר ביותר בארגון תחרויות, התאמתן לצרכי הפרויקט והמזמין.

לדף התחרויות של העמותה - לחץ כאן

שחר לולב - יו"ר הוועדה
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדף


ועדת חקיקה

ועדת החקיקה של העמותה הוקמה במגמה ליזום השלמות עדכונים ותיקונים לתקנות ומשמשת כצוות מוחות מקצועי.

מאחר והמשתמש העיקרי בחוק התכנון והבניה ובתקנותיו הוא האדריכל המתכנן, חשובה השפעת נציגנו, שכן אנחנו אנשי המעשה הנתקלים יום יום בחוסרים, יתרים, סתירות וכפילויות, אשר בקביעות החוק ובעיקרי התקנות.

פעילות נציגנו בועדות המשנה לנהלים לתקנות בניה מתקיימת שנים רבות והשפעת החברים רבה, וזאת בעקבות העובדה שהפעילות אינה במוטיב מגמתי אינטרסנטי, אלא ממניע של יושרה מקצועית.

המטרות הראשיות בחקיקה, היא לבניה, תוך אחריות ציבורית ולא רק בעבור הלקוח הישיר.

נוסף על פעילות זאת, עוסקת ועדת החקיקה כגוף חשיבה ותגובות לנושאים חקיקתיים כדוגמת יצירת מכוני בדיקה ובחינת נושאי הרישוי הזמין, המתנהלים במשרד הפנים.

אורי זרובבל - יו"ר הוועדה
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדףועדת אירועים

ועדת אירועים של עמותת האדריכלים אחראית על תיאום והפקת כנסים וימי עיון מרכזיים המאורגנים על ידי העמותה. במקביל פועלים הסניפים להפקת ימי עיון וכנסים תוך תיאום עם ועדת האירועים הכללית.

הועדה מורכבת ממספר נציגים מכל הסניפים הפועלים להפקת ימי העיון המגוונים המתקיימים לאורך כל השנה במקומות שונים בארץ. חברי הוועדה הפועלים כולם בהתנדבות, מעלים הצעות לתכנית עבודה שנתית רעיונות ונושאים לדיון.
הועדה מפיקה מידי שנה את כנס יום האדריכל שהוא הכנס המרכזי המשולב עם הועידה השנתית של העמותה. בדרך כלל נמשך כנס יום האדריכל על פני שני חצאי ימים, כאשר הוא מוקדש בחלקו הראשון לדוחו"ת, מאזנים ואישורים ובהמשך לנושא ייחודי.

במעמד החגיגה של יום האדריכל מוענק כל שנה אות יקיר העמותה.

הועדה פתוחה לקבלת הצעות לימי עיון וכנסים בכל נושא, ומצפה למתנדבים נהוספים שירתמו לפעילות ויצטרפו לשורותיה

ליטל נטע פולקמן- יו"ר הוועדה
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדף

 

ועדת תערוכות

חברי ועדת תערוכות האדריכלים: ערן טמיר טאוויל, אלה גורן, שלי כהן, חנן פומגרין, ורד פלוק, גבריאל בן-עזרא, אליהו נאוי, מיכל אהרוני, ניצה פיק, רבקה גוטמן ועמרי איתן.

הגלריה בבית האדריכל פועלת במשכנה של עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל, ברחוב המגדלור 15 ביפו העתיקה והיא בין הגלריות הבודדות בישראל המתמקדות בהצגת אדריכלות
הגלריה מציגה מגוון של פעילות אדריכלית: היא בוחנת תופעות אדריכליות באופן ביקורתי ומציגה תחרויות אדריכלות, פרויקטים עכשוויים, תערוכות יחיד של אדריכלים, תערוכות אדריכלים צעירים ותערוכות סטודנטים.

מרבית התערוכות המוצגות בגלריה נכללות בסדרות של תערוכות שעורכים ואוצרים אדריכלים החברים בועדת התערוכות של עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל.
בכל תערוכה מתקיימים בגלריה מפגשים וערבי עיון העוסקים בנושאים שעולים מן התערוכות, ובנושאים הנובעים מן השיח האדריכלי, המקומי והבינלאומי.

לדף הגלריה בבית האדריכל - לחץ כאן

ערן טמיר טאוויל - אוצר ראשי
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדף


ועדת ביקורת

ועדת ביקורת היא מוסד של ביקורת פנימית, ועדת ביקורת מבקרת ומפקחת על התנהלותה של העמותה, הוועדה בודקת את התנהלותה הכספית של העמותה, את יעילותן וסבירותן של ההחלטות המתקבלות בה.
ועדת הביקורת קובעת את יעדי הביקורת ואת נוהלי עבודתה.  
בסמכות הועדה לבצע כל פעולה חוקית, הנדרשת לדעתה לצורך מילוי תפקידה, לרבות נוכחות נציגיה כמשקיפים בישיבות הועד, קבלת דוחות כספיים באורח שוטף, פרסום דו"חות ביקורת. 
ועדת ביקורת מדווחת לאסיפה הכללית על ממצאי פעולתה.
בוועדת הביקורת חברים לפחות 3 חברים, לרבות יו"ר שאינם חברי הועד הארצי והם נבחרים ע"י האסיפה הכללית.

יו"ר דוננפלד גיא|
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדףמערכת האתר

אתר העמותה הינו חלון הראווה האינטרנטי של עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל, האתר משמש את כלל העוסקים במקצוע האדריכלות על שלל נישותיו ומרכז עבורם את הנעשה בתחום האדריכלות בארץ.
האתר ידידותי לשימוש, קליל לגלישה ומעוצב באופן שההתמצאות בו פשוטה ומובנת לכל אדם.

אתר עמותת אדריכלים מאוחדים הוקם על ידי העמותה והיא גם עורכת אותו. כל זכויות היוצרים באתר שייכות לעמותת האדריכלים המאוחדים בישראל כולל, צילומים, סקיצות, אילוסטרציות, מאמרים, תמונות, עיצוב גרפי, למעט במקומות שמסומן ומצוין אחרת. בנוסף הדומיין שייך לעמותת אדריכלים מאוחדים בישראל.

אריה שילה - מנהל האתר
מנור סיסו - עורך האתר
לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדףועדת כספים

ועדת כספים – ועדת הכספים מונה 3 חברים
יו"ר העמותה,גזבר העמותה וחבר ועד ארצי נוסף. חברי ועדת הכספים יהיו המורשים לחתימה בחשבונות העמותה.

דני שומני - גזבר העמותה
 לצפייה בהרכב הוועדה
לראש הדף

הועדה להגנת המקצוע

הועדה להגנת המקצוע בעמותה הוקמה בשנת 2014, בכדי להתמודד עם תופעת פריצת גבולות מקצוע האדריכל אשר הגיעה לממדים מדאיגים. הועדה מובילה מהלכים אשר מטרתם לחזק את מעמד האדריכל, יוזמת מהלכים שמטרתם למנוע מבעלי מקצוע אשר אינם אדריכלים לעשות שימוש לא מורשה בתואר, מקדמת תקנות ונהלים אשר יבדלו את המקצוע, בודקת תלונות אשר מגיעות על עבירות בתחום ואחראית להעברתן לטיפול הרשויות במידת הצורך.


אדריכל עופר פורת - יו"ר
עו"ד גיא לנדאו - יועץ משפטי
אדריכל אבישי ליכטנשטיין

 
לראש הדףבניית אתרים Signed by   המגדלור 15 ת.ד 8201 יפו 61082 03-5188234      
  עמוד הבית  
© כל הזכויות שמורות