פרוייקטים בעולם
הרחבת מוזיאון ויטני ניו יורק
תחרות לתכנון מגדל בטאיוואן
משרדי ויקיליקס - עיצוב מחתרתי - סטודיו AF-L
יקב בספרד - סר נורמן פוסטר
מרינה סיטי - שיקאגו - יומולדת 60
טיפוגרפיית ההנצחה
Neues Museum - Berlin
מבנה שרותי הבטחון בשרות המלכה
בית לאדריכלים באמסטרדם
חניון לאופניים באמסטרדם
מגדל פריזאי
אדום עולה
BIG Block - West 57
גונגל עירוני
רובוטריק על המים
Low - Line
פרוייקטים בעולם  >>  חניון לאופניים באמסטרדם

חניון לאופניים באמסטרדם

17/09/2009
מאת: אדר' יוסי מטלוןמאה מטרים אורכו ושלושה מפלסים משופעים גובהו של מבנה פתוח המאכלס לא פחות מאלפיים וחמש מאות אופניים. בכדי לחסוך בשטח ליד התחנה המרכזית של אמסטרדם, הקימו בשנת 2001 מעל למים מבנה "ארעי" שכבר עומד שמונה שנים. מבנה זה הוקם במקום כמה  מחסנים ישנים שנהרסו ושבהם אוכסנו אותם אופניים. 

המבנה שמבוסס בקרקע שמתחת למים ושטחו כ-3000 מ"ר, נאלץ לתמרן את מקומו במים בכדי לא לפגוע בפסי התנועה הימיים הנמצאים מתחתיו. המתכננים התבקשו לעצב מבנה שלא ישען או יגע במבנים אחרים במקום. 
המבנה שהוקם ותוכנן על ידי
VMX Architects מהולנד, נראה כאלמנט משופע ולו שלושה פסים, פלטות אופקיות, שעליהם חונים אלפי אופניים.  כשהוא נתמך באמצע על ידי עמודים, הבניין נראה כאילו הוא מרחף מעל המים. בגין בעיות של בטחון, המבנה נשאר פתוח וחשוף לכל. 

ליד התחנה המרכזית  באמסטרדם הקימו חניון לכל נוסעי הרכבות והאוטובוסים. האופניים שלהם מחכים להם, לעת שובם מהעבודה בערב ובכך נמנעת מהם החוויה שיש לנו בארץ מידי יום, פקקים של כלי רכב, זיהום בלתי נשלט ורעש מלווה בעצבנות יתרה. יתרון נוסף, האופניים מאפשרים לתושבי העיר לעשות קצת פעילות פיזית לפני החזרה הביתה, לבית על הקרקע או על המים.

צילומים: יוסי מטלון
בניית אתרים Signed by   המגדלור 15 ת.ד 8201 יפו 61082 03-5188234      
  עמוד הבית  
© כל הזכויות שמורות