מאמרים ודעות
הנתק השלישי
התערבות אדריכלית באובייקטים קיימים
אדריכלות בשרות הקריקטוריסט
קניון סוף הדרך
אדריכלות פארא-מרכזית
משולשים
קו פתוח
ללמוד מפריז
כתמים שחורים
National Park(ing) Day
WW Architecture
צפוף בטירוף
מאמרים ודעות  >>  National Park(ing) Day

National Park(ing) Day

23/09/2009

מאת: אדר' יוסי מטלון

מאז שנת 2005 , ה-19 לספטמבר בכל שנה, הוא יום בינלאומי שנקרא Park(ing) Day , יום שמטרתו להזכיר ולהחזיר לאדם ולטבע מאות ואלפי מגרשי חניה בלמעלה מחמישים ערים מסביב לעולם. ביום זה מגרשי חניה מכל סוג, שטחים שנועדו לאכסון כלי רכב, הופכים למקומות ציבוריים טבעיים, ביום זה המרחבים "שנכבשו" על ידי כלי הרכב, הופכים למרחבים עבור האדם והטבע בלבד.


ביום זה מגרשי חניה הופכים ממקומות אפורים/שחורים/מזהמים למקומות ירוקים – צמחייה ואדם. גם ובעיקר בניו יורק מכבדים את היום הזה, מחזירים מגרשים לאדם, לשימוש אנושי נעים, ואפילו אם זה רק ליום אחד.


 ממקום חניה לפארק בקליפורניה - park(ing) day


בניו יורק - park(ing) day

בעיר ניו יורק, על חמשת רובעיה, בחרו 25 מקומות מרכזיים ובעזרת מעצבים, אדריכלים ופעילים לעניין, הפכו את מגרשי החנייה, לבתי קפה, מיקמו עצים רבים ושתלו צמחים והיכן שניתן היה, פרסו על האספלט שטיחי דשא ליום אחד. 

המארגנים העיקריים של יום זה בעיר ניו יורק הם, Transportation Alternatives , ארגון התנדבותי שמטרתו להחזיר לאדם מרחבים ששימושם נועד לכלי רכב בלבד. הארגון פועל למעI פתיחת מרחבים להליכה חופשית, לרכיבה באופניים, לישיבה חופשית, ללא זיהומים במקום פתוח ולמען יצירת מרחבים שיאפשרו התקהלויות האדם בסביבה נוחה ובריאה. The Open Planning Project הוא ארגון התנדבותי נוסף שלוקח חלק פעיל ביום הזה ומטרתו להניע ולגרום לשינויים חברתיים בעיר ניו יורק.


פוסטר


בניית אתרים Signed by   המגדלור 15 ת.ד 8201 יפו 61082 03-5188234      
  עמוד הבית  
© כל הזכויות שמורות