אלונה ליפשיץ

לקריאת קורות החיים לחצו כאן

מועמדת לתפקיד יו"ר ועד סניף ירושלים

 

תחומי מומחיות: תכנון ערים, בניה ורווחה, פוליטיקה ובניה בירושלים, תעבורה, ניהול ומנהל, נשים מנהלות, מנהיגות נשית.

מזה שנים עוסקת אלונה בתכנון ובניה הן כיועצת והן כמתכננת.

בשנת 2001 הקימה את משרדה, אלונה ליפשיץ אדריכלים, היושב במרכז העיר ירושלים. לאלונה תואר אדריכל ובונה ערים, אותו קיבלה כמצטיינת של הטכניון בשנת 1986, והיא בעלת תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד במסגרת מלגת קרן וקסנר.

 

עד הקמת משרדה הפרטי עבדה שנים רבות במנהל הציבורי בתפקידים מקצועיים כאדריכלית וכמנהלת, למשל, של מועצת המוזיאונים ושל מנהל קהילתי גילה בירושלים.

את הכרותה האינטימית עם העיר ירושלים מביאה אלונה לביטוי בעבודתה היומיומית, כמתכננת וכמנהלת של פרויקטים של בניה ציבורית ושל בניה למגורים וכן לגבי פיתוח תשתיות בירושלים ומחוצה לה.

אלונה עובדת עבור לקוחות ציבוריים כגון משרד  השיכון ומשרד החקלאות, חברת הגיחון והביטוח הלאומי וכן עבור לקוחות פרטיים מהארץ ומחו"ל, למשל, מוזיאון ידידי ציון וקמפוס פוז.

משך שנים רבות הייתה מעורבת בפעילות ציבורית בירושלים כחברה בוועד של אגודת האדריכלים בבירה, וכיהנה כראש הוועד מספר שנים.

כמו כן  פעלה כחברה בצוות של נאמני שכונת מוסררה שבה היא מתגוררת, ושבה תכננה לפני מספר שנים את בסטת האבטיחים לעמותת מוסללה אשר פעלה בשכונה.

לאחרונה הובילה אלונה עם אדריכל פרופ' מייק טרנר, את ההתנגדות של התאחדות האדריכלים הארצית לתוכנית הרכבל לכותל.

 

 

  • נושאים שאותם אני מעוניינת לקדם במסגרת ההתאחדות:

לפני כעשר שנים, הייתי יו"ר הועד בירושלים, ואני מציעה כעת שוב את מועמדותי לתפקיד זה.

בשנים האחרונות במסגרת פעילות הוועד, שבו הייתי חברה 'מבחוץ', הייתי שותפה במפגשים עם עיריית ירושלים, ובמאבק שלנו נגד תוכנית הרכבל לכותל, שאותו ריכזתי ביחד עם אדריכל מייק טרנר.

בזמנו ניסינו להקים 'בית' לאדריכלים ולמתכננים בירושלים, וכן חלל לתערוכות מתחלפות בנושאי אדריכלות ותכנון ערים. פעלנו במשך תקופה קצרה בקומה 0 בבניין העיריה, והייתי רוצה לנסות שנית להקים מקום כזה.

לתפיסתי, ראויים מתכנני ירושלים ואדריכליה שיהיה להם בית, בדומה ל'בית האדריכל' בתל-אביב: מקום שבו יוכלו להיפגש לצורך דיונים שונים, הרצאות, תערוכות ופעילויות מקצועיות.

 

ירושלים יקרה מאד לליבי, ואני מעוניינת, בעזרת חברותי וחבריי, לשפר את חיי היום- יום בה, לשמור על יופי עברה ולתכנן אותה טוב ככל האפשר, לקראת העתיד.