רם מרש

לקריאת קורות החיים לחצו כאן

מועמד לתפקיד יו"ר סניף באר שבע והדרום

 

הנני יליד באר שבע וב 1990 שבתי לב"ש כאדריכל צעיר, מתוך מטרה  להצטרף כשותף למשרד ותיק, מקומי. ראיתי בכך הזדמנות להתפתח באופן מואץ ושליחות כשם שאבי ראה בהקמת משרד עורכי דין הראשון בעיר שליחות.

מאז ועד היום "עשיתי לביתי ". הפעם החלטתי לתרום מעט מהניסיון והיכולות שלי להעצמת הסניף המקומי כיו"ר הסניף במחוז דרום.

 

שנים רבות צפיתי מן הצד, בקולגות שלי , כמי שניהלו את הסניף הדרומי, כל אחד לפי כישוריו  והיכולת שלו לתרום מזמנו היקר, הפעם החלטתי לרדת מהגדר.

זה לא סוד שהסניף המקומי, מחד גיסא מכיל כמות מכובדת של אדריכלים, חלקם צעירים וחלקם וותיקים, אדריכלים שמעורבים בעשייה רבה בעיקר במרחב המחיה המקצועי שלהם, אך מעורבותם והשפעתם, הן כיחידים והן כסניף בעשייה  המקומית והארצית, בטלה בשישים. ראיתי בכך , תמיד משימה אישית, הפעם אני רוצה להעמיד את קהל הקולגות הדרומיים שלי בקדמת הבמה. זאת , לא רק שאדריכלים מקומיים, אלא גם כחלק מקהל האדריכלים הארצי, שמרכז הכובד שלו מטבע הדברים בתל אביב.

אמנם, המסה וההשפעה נמצאים במרכז, אך מכיוון שהמרכז מושיט לנו יד בכוונה לשתף אותנו בעשייה, אני רואה כמשימה ראשונה, להתחבר למגמה ולהפוך להיות חלק אינטגרלי מההתאחדות ברמה הארצית.

זאת ועוד, לעשות הכל כדי להעמיד  כמי שמובילים לעצמאות והעצמת בירת הנגב כמטרופולין נוסף , אשר אחד מהמאפיינים שלו הוא היצע תכנוני, עצמאות תכנונית והשפעה חוצה גבולות אזוריים.

אין מטרופולין בלי כל אחד מהמרכיבים אשר מאפשרים קיומו ועצמאותו ולכן מטרופולין זקוק למשרדי תכנון איכותיים ומשפיעים. לא כך הדבר , ולכך אשאף.

יודע אני כי כוחותיי מוגבלים והזמן קצר, אך אעשה הכל כדי לחשוף את המגזרים השונים להשפעה הפוטנציאלית שלנו , הן בייצוג הוועד הארצי והן בקרב מנהיגי הדרום.

במסגרת זו, גם בתחום שלנו קיימת שרשרת מזון, לכל אחד יש זכות קיום מקצועית, כל אחד יכול להביע את דעתו אם ירצה לחשוף משנתו ולעבור לזמן מה בתורו לקדמת הבמה. כל אחד מאיתנו יעשה זאת אם יפרגן לאחר.

ננסה למפות את היכולות שלנו ולהציע את מרכולתנו לפי יכולתינו, תוך שלא יפסלו אף אחד מאיתנו באופן שרירותי לעבודות  התכנון אותם הוא יכול לעשות.

נשפיע במישור הארצי על המגמות הקיימות, נתריע על חוקים ותקנות שיוצרים פערים וחוסר צדק, בעיקר מנקודת ראות שלנו כדרומיים ונבקש להיות שותפים בעשייה החוקית.

בקיצור, נעשה כמיטב יכולתינו להשמיע את קולנו ולהשפיע.

 

ארתום את הקולגות הוותיקים, ככל שזמנם יאפשר, לחשוף בפני הצעירים שביננו, שיטות עבודה, טיפים ועצות לרוב, ע"מ לסייע להם להגשים את שאיפותיהם.

בלי להעצים ולהגדיל את הסניף המקומי, יהיה קשה, אך אם נמשיך להיות כצללים, יהיה קשה לרתום את הצעירים שביננו להצטרף לעשיה.

 

אשמח אם תתמכו בי ותצטרפו, כל אחד לפי יכולתו לעשייה.

 

תודה, רם מרש אדריכל